Wypożyczalnia sprzętu budowlanegi i elektronarzędzi

Czy warto korzystać z wypożyczalni sprzętu ogrodniczego?

 

Zbliżające się wielkimi krokami ocieplenie, skłania posiadaczy ogrodu do refleksji. Jest to bowiem miejsce, gdzie ład warunkuję różnicę między dobrze zadbanym ogrodem a zarośniętą działką. Prowadzenie parceli z kompozycją kwiatów, żywopłotu, zadbanego trawnika nie należy do najłatwiejszych ze względu na ogrom pracy nad całokształtem. Walka z zaroślami i chwastami na gołe dłonie nie wchodzi w grę. Stąd zaopatrzenie się w specjalistyczny sprzęt ogrodniczy wydaje się rozsądnym posunięciem. Jednak co w sytuacji, kiedy nie stać nas na profesjonalny sprzęt?

Wypożyczalnia sprzętu ogrodniczego

Dziś na rynku, miejsc dzierżawy urządzeń ogrodniczych jest coraz więcej. Oferta dotycząca wynajęcia maszyn z dnia na dzień wyrasta jak grzyby po deszczu. Coraz to nowsze urządzenia, niskie ceny, dodatkowe usługi, wszystko to kusi. Jednak czy konsument w rzeczywistości tego potrzebuje? Pytanie trudne, a zarazem proste, gdyż wszystko zależy od gabarytów działki, sposobu prowadzenia ogrodu i komfortu właściciela. Zakup sprzętu na własność to inwestycja na lata. Jednak czy w rzeczywistości będziemy z nich korzystać przez tak długi okres. 

Prowadzenie ogrodu prawie zawsze sprowadza się do koszenia trawnika, stawiania prowizorycznych budowli, przycinania obeschłych gałęzi czy nawilżania gleby. Do tych zadań potrzebujemy zazwyczaj: glebogryzarki, aeratora, solidnych nożyc, myjki ciśnieniowej czy pilarki. Często okazuje się, że pomysł na ogród przyjmuję łatkę sezonowego, co oznacza w praktyce, że za rok zadania, które wykonujemy dziś, nie będą zaprzątać naszej głowy. 

Czy zatem potrzebujemy tego sprzętu na własność? 

Szeroka paleta narzędzi ogrodniczych

Wiadomo, że trawa rośnie cały czas, skąd zakup kosiarki wydaje się logicznym posunięciem. Jednak czy co roku spulchniamy ziemię lub wiercimy w ziemi? No właśnie. Dlatego wypożyczalnia sprzętu ogrodniczego sprawdzi się w tym właśnie przypadku. Po co nam wiertnica spalinowa, która przez 2 dni się przyda, a następne kilka lat będzie leżeć odwłokiem w schowku. Tutaj wynajem narzędzia to logiczne i oszczędne posunięcie.

W ofercie różnorodnych firm znajdziemy wiele atrybutów profesjonalnego ogrodnika. Zazwyczaj są to:

  • Kosy spalinowe;
  • Pilarki;
  • Kosiarki;
  • Myjki ciśnieniowe;
  • Nożyce elektryczne.

Jednak to nie wszystko. Szczególnie cenione są miejsca udostępniające nam możliwość dzierżawy: rozdrabniaczy spalinowych, wertykulatora, walca, glebogryzarki czy aeratora. 

Kupić czy wynająć o to jest pytanie?

Odpowiedź wydaje się prosta, gdyż różnica w cenie wynajmu a zakupu na własność jest drastyczna. Przykładowo cena wynajmu pilarki to zaledwie 50 zł, a cena zakupu to minimum 300 zł. Wniosek jest prosty. Jeżeli wiemy, że sprzęt przyda się jednorazowo. Jego zakup może okazać się mniej opłacalny niż wynajem. Wypożyczalnie sprzętu ogrodniczego są w stanie w cenę wynajmu, dopasować model urządzenia do aktualnych potrzeb, doradzić w sprawie obsługi, a przede wszystkim umożliwić wypróbowanie przed ewentualnym zakupem.